آشنایی با کاغذ دیواری

ساخت وبلاگ
چکیده : در زمان خرید کاغذ دیواری خواهیم فهمید که کاغذ دیواری، پوشش تزیینی برای پوشاندن دیوارهای داخلی انواع ... با عنوان : آشنایی با کاغذ دیواری بخوانید :

در زمان خرید کاغذ دیواری خواهیم فهمید که کاغذ دیواری، پوشش تزیینی برای پوشاندن دیوارهای داخلی انواع ساختمان های مسکونی،تجاری و سایر ساختمان هاست که به صورت رول و یا متری می توان آن را خریداری نمود و با چسب مخصوص و به صورت عمودی بر روی دیوارها چسباند. به طور عمده در اتاق های مهم منازل یعنی اتاق نشیمن و یا سالن، اتاق ناهار خوری و اتاق خواب های استفاده می گردد. حمام و آشپزخانه معمولا ًکاشی یا رنگ می شوند.

 

کاغذ دیواری کاغذ دیواری یکی از تکنیک های مهم در طراحی داخلی ساختمان به شمار می رود که کارخانه های تولید کننده طرح های متنوعی از آن را به شکل های زیر در اختیار مشتریان خود قرار می دهند:

 

طرح های دارای تصویر مشخص: این طرح ها مانند یک نقاشی دارای طرحی ویژه هستند.

طرح هایWall Stickers یا کاغذ خودچسب یا چسبانک دیواری

طرح هایی با الگو(بافت)گرافیکی(نقش های کوچکی که تکرار شده می شوند)

براساس ریاضیات در چنین طرح هایی، تنها به 17 روش می توان  الگوهای گرافیکی  را در کنار هم تکرار کرد و تصویر بزرگتری را تشکیل داد. همه تولیدکنندگان کاغذ دیواری در دنیا نیز براساس همین 17 روش به خلق طرح می پردازند.

 

می توان گفت که خرید کاغذ دیواری گوی سبقت را نسبت به استفاده از رنگ در نقاشی ساختمان ربوده است.

 

روش‌های چاپ کاغذ دیواری شامل چاپ مسطح(surface printing)، چاپ به‌وسیله حکاکی(gravure printing)، چاپ سیلک (silk screen-printing)،چاپ دیجیتالی(digital printing) و چاپ به وسیله ماشین  چاپ چرخشی(rotary printing) است.

 

جالب است که بدانید گران قیمت ترین کاغذ دیواری در جهان، متعلق به 'Les Guerres D'Independence' (جنگ های استقلال) است که ارزشی معادل 24,896.50پوند(44,091 دلار و یا 36.350 یورو) دارد. این خرید کاغذ دیواری برای مجموعه ای از32 پنل مختلف قیمت گذاری شده است. این کاغذ دیواری توسط Zuber در فرانسه طراحی شده و در ایالات متحده بسیار محبوب است.

...
نویسنده : خرید کاغذ دیواری بازدید : 2 تاريخ : چهارشنبه 24 آبان 1396 ساعت: 12:43